SPOTKANIE SAPERÓW W CHEŁMNIE

Dzień Sapera, to również okazja do spotkań byłych żołnierzy i pracowników cywilnych nieistniejącego już 9. Chełmińskiego Pułku Pontonowego. Niestety panująca pandemia, zachwiała harmonogram corocznych tak wspaniałych spotkań. Po ponad rocznej przerwie, nasz wspaniały Kolega i organizator dotychczasowych spotkań st. chor. sztab. rez. Waldemar KUSZ, zorganizował spotkanie w dniu 15 października 2021 r., na terenie Europejskiego Centrum Wymiany Młodzieży nad jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie.

W spotkaniu wzięło udział 48 osób, które przyjechały z całej Polski (m.in. z miejscowości: Szczecin, Wrocław, Opole, Brzeg, Słupsk, Gdańsk, Ostróda, itd.). Przybyli również byli dowódcy pułku – płk. w st. spocz.: Hieronim MARZĘCKI, Waldemar DERKACZ i płk rez. Ryszard JASIK.

Po zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia wszyscy uczestnicy spotkania udali się do sali biesiadnej, gdzie Kol. Waldemar KUSZ powitał bardzo serdecznie koleżanki i kolegów oraz przekazał pozdrowienia od osób, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu. Przekazał również pozdrowienia i życzenia udanego spotkania od Starosty Powiatu Pana Zdzisława GAMAŃSKIEGO i Burmistrza Chełmna Pana Artura MIKIEWICZA, którzy ufundowali również drobne upominki dla uczestników spotkania.

W trakcie konsumpcji, jak zwykle bardzo smacznych posiłków, można było obejrzeć prezentacje zawierające wspomnienia: o naszych wspaniałych Koleżankach i Kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę, z życia pułku oraz krótką historię „naszego miasta” – Chełmno. Tradycyjnie atrakcją każdego spotkania jest tort. W tym roku nawiązujący do 90. Urodzin naszego stałego bywalca spotkań, wspaniałego Kolegi mjr. w st. spocz. Mieczysława NIBURSKIEGO.

W między czasie organizator spotkania przekazał Jubilatowi życzenia, czapkę rogatywkę i piękną wiązankę kwiatów, po czym wszyscy zostali obdarowani kawałkiem bardzo smacznego tortu. Podczas następnej przerwy, w spożywaniu wspaniałych posiłków i wspomnień z czasów służby i pracy w pułku, organizator wręczył zdjęcie pamiątkowe, magnes ze zdjęciem mostu pontonowego i upominki przekazane przez wcześniej wymienionych sponsorów.

Spotkanie zakończyło się z nadzieją następnego spotkania się w przyszłym roku, w nie mniejszym gronie.

Wacław Malej
Sekretarz SSP Koła Nr 29